Як позбутися від попелиці і колорадських жуків: 4 народні засоби, які дійсно працюють

Читать на русском
Автор
9838
Колорадський жук
Колорадський жук. Фото yamnytsya-otg.if.ua

Настоянки допоможуть вам відлякувати або отруїти шкідників своїм запахом, смаком або отруйними речовинами

Попелиця і колорадський жук — це два найбільш поширені і небезпечні шкідники пасльонових культур, таких як картопля, томати, баклажани та перець. Вони можуть знищити значну частину урожаю, якщо не вжити своєчасних заходів для їхнього вилучення. Існує багато хімічних препаратів для боротьби з цими комахами, але вони можуть бути шкідливими для здоров'я людини та навколишнього середовища. Крім того, ними краще не користуватися під час цвітіння. Тому багато городників віддають перевагу народним засобам, які є безпечними, дешевими та ефективними. У цій статті ми розповімо вам про чотири таких засоби, якими можна боротися з попелицею та колорадським жуком на городі.

Настоянка часнику. Цей засіб добре допомагає відлякувати попелицю і колорадського жука своїм різким запахом. Для його приготування потрібно натерти 200 грам часнику на тертці або подрібнити в блендері, залити 10 літрами води і настояти протягом доби. Потім процідити і оприскувати рослини раз на тиждень.Настоянку можна зберігати в холодильнику до двох тижнів.

Настоянка полину. Полин — це рослина, яка має гіркий смак і містить речовини, які отруюють шкідників. Для приготування настоянки потрібно залити 1 кг свіжого або 400 г сушеного полину 10 л води і кип'ятити протягом 15 хвилин. Потім охолодити, процідити і додати 40 г рідкого мила для кращого прилипання до листя. Оприскувати рослини раз на два тижні.

Настоянка перцю. Перець — це ще одна рослина, яка відлякує комах своїм гострим смаком і запахом. Для приготування настоянки потрібно подрібнити 100 г свіжого або 50 г сушеного гострого перцю, залити 10 л води і настояти протягом двох діб. Потім процідити і додати 40 г рідкого мила. Оприскувати рослини раз на тиждень.

Настоянка тютюну. Тютюн — це рослина, яка містить нікотин, який є сильною отрутою для багатьох шкідників. Для приготування настоянки потрібно залити 400 г тютюнових відходів або сигаретних недопалків 10 л води та настояти протягом двох днів. Потім процідити і додати 40 г рідкого милa. Оприскувати рослини раз на два тижні.

Нагадаємо, що народні засоби проти колорадського жука не обмежуються чотирма настоянками, про які ми розповіли вище. Існують інші ефективні способи витравити жука з городу, наприклад, за допомогою кукурудзяної муки, свіжої тирси або обприскування відваром із трав. Також позбутися колорадського жука допоможе гірчиця.