Як виростити велетенські помідори: допоможе один хитрий лайфхак

Читать на русском
Автор
Помідори потребують правильного догляду (зображення створено за допомогою ШІ)
Помідори потребують правильного догляду (зображення створено за допомогою ШІ). Фото Телеграф

Щоб отримати хороший врожай помідорів, варто правильно за ними доглядати.

Помідори – це не просто овочі, це справжні королі літа! Їхній насичений смак, аромат, різноманіття сортів роблять їх улюбленцями як на столі, так і на грядці. Але чи знаєте ви, що за допомогою простих секретів можна виростити не просто помідори, а справжнісінькі помідори-гіганти? Також, ми писали, чим полити помідори, щоб примножити врожай.

1. Сорт має значення

Перший крок до успіху – вибір вдалого сорту. Для вирощування великих помідорів рекомендуються сорти, які в назві мають слова "гігант", "бичачий", "м'ясистий". Ось декілька популярних варіантів:

 • "Розовий гігант": сорт індетермінантний, тобто потребує підв'язки. Плоди великі, рожеві, м'ясисті, з чудовим смаком.
 • "М'ясистий бичачий": ще один індетермінантний сорт. Плоди великі, червоні, з товстою шкіркою, що робить їх стійкими до розтріскування.
 • "Білий налив": сорт детермінантний, тобто не потребує підв'язки. Плоди великі, білі, з ніжною шкіркою та солодким смаком.

2. Сприятливі умови

Помідори люблять тепло, світло та рясний полив. Тому для них потрібно вибрати сонячне місце на городі, захищене від вітру. Ґрунт має бути пухким, родючим, з нейтральною кислотністю.

3. Правильний догляд

 • Полив: поливати помідори потрібно регулярно, теплою водою під корінь, уникаючи попадання на листя.
 • Підживлення: протягом сезону рекомендується 3-4 рази підгодувати помідори комплексними мінеральними добривами.
 • Пасинкування: для індетермінантних сортів важливо видаляти пасинки – бічні пагони, які ростуть з пазух листя. Це стимулює ріст основного стебла та плодоношення.
 • Підв'язка: індетермінантні сорти потребують підв'язки до опори, щоб стебла не ламалися під вагою плодів.
 • Формування куща: для кращого плодоношення рекомендується формувати кущ помідора в 2-3 стебла.

4. Секрети великих помідорів

 • Пікірування: при пікіруванні розсади помідорів заглиблюйте її до перших листочків. Це стимулює розвиток кореневої системи та робить рослину більш стійкою.
 • Мульчування: мульчування ґрунту навколо кущів помідорів соломою, сіном або скошеною травою допоможе зберегти вологу та запобігти росту бур'янів.
 • Полив під корінь: уникайте поливу помідорів по листю, адже це може призвести до розвитку грибкових захворювань.
 • Регулярне провітрювання: у теплиці або парнику важливо регулярно провітрювати, щоб запобігти розвитку хвороб та шкідників.

5. Збір врожаю

Збирати помідори рекомендується, коли вони досягнуть повної зрілості, але ще не розм'якшаться. Зрілість плодів можна визначити за їхнім кольором і запахом.

Пам'ятайте: вирощування великих помідорів – це не просто наука, а й мистецтво. Дотримуючись цих простих порад та доглядаючи за своїми "томатними королями" з любов'ю, ви зможете отримати врожай, яким пишатиметься вся родина!

Раніше ми писали, що не можна садити поряд із томатами.Також, ми ділились, чим удобрювати огірки на грядці.