Чим підживити полуницю, щоб був великий врожай: дієві поради

Читать на русском
Автор
6462
Правильний догляд - запорука великого врожаю полуниці  (зображення створено за допомогою ШІ)
Правильний догляд - запорука великого врожаю полуниці (зображення створено за допомогою ШІ). Фото Телеграф

Якщо ви хочете мати великий врожай полуниці, варто правильно підживлювати та доглядати за полуницею.

Полуниця — це не лише смачна та ароматна ягода, але й джерело вітамінів та мікроелементів. Вона чудово підходить для вживання в свіжому вигляді, а також для приготування десертів, варення, компотів та інших страв.

Щоб отримати багатий врожай полуниці, важливо не лише правильно доглядати за рослинами, але й забезпечити їм необхідне підживлення. У цій статті ми поділимося з вами декількома ефективними способами підживлення полуниці, які допоможуть вам виростити соковиті та ароматні ягоди. Про це пише Сад-Город.

1. Компост

Компост — це органічне добриво, яке багате на поживні речовини, необхідні для росту та розвитку полуниці. Його можна використовувати як навесні, так і восени. Для підживлення полуниці компост розсипають навколо кущів шаром 2-3 см і закладають у ґрунт.

2. Перегній

Перегній — це ще один вид органічного добрива, який чудово підходить для підживлення полуниці. Його використовують так само, як і компост.

3. Зола

Зола — це джерело калію, який необхідний для цвітіння та плодоношення полуниці. Золу можна використовувати як навесні, так і восени. Для підживлення полуниці золу розсипають навколо кущів шаром 1-2 см і закладають у ґрунт.

4. Мінеральні добрива

Окрім органічних добрив, для підживлення полуниці можна використовувати й мінеральні добрива. Найкраще використовувати комплексні добрива, які містять азот, фосфор та калій. Мінеральні добрива вносять згідно з інструкцією виробника.

5. Народні засоби

Для підживлення полуниці можна використовувати й народні засоби. Одним з найпопулярніших народних засобів є настій кропиви. Для його приготування потрібно 1 кг свіжої кропиви залити 10 л води і настояти протягом 2-3 днів. Перед використанням настій розбавляють водою в пропорції 1:10 і поливають полуницю.

6. Правильний полив

Важливою умовою для отримання багатого врожаю полуниці є правильний полив. Полуницю поливають вранці або ввечері, уникаючи попадання води на листя.

7. Мульчування

Мульчування — це агротехнічний прийом, який допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігти росту бур'янів і захистити корені полуниці від перегріву. Для мульчування полуниці можна використовувати солому, сіно, тирсу, скошену траву або інші матеріали.

8. Боротьба з шкідниками та хворобами

Для отримання здорового врожаю полуниці важливо вести боротьбу з шкідниками та хворобами. Для цього можна використовувати як хімічні, так і біологічні засоби захисту рослин.

Порада

Підживлення полуниці — це важливий фактор, який впливає на врожайність та якість ягід. Використовуючи різні види добрив, ви зможете забезпечити своїм рослинам необхідні поживні речовини і отримати багатий врожай соковитої та ароматної полуниці.

Раніше "Телеграф" розповідав, як виростити огірки на підвіконні. Також, ми писали, як зробити добриво з хліба.