Католицька Пасха 31 березня: що не можна робити у свято і головні традиції

Читать на русском
Автор

Традиції православних християн та католиків дещо відрізняються

У 2024 році католики й протестанти святкують Пасху 31 березня, а православні християни — 5 травня. В цей день відзначається воскресіння Ісуса Христа з мертвих після страти на хресті. Дата свята щороку змінюється і у католиків, і у православних християн.

Як святкує Великдень католицька церква

Католики починають святкувати Пасху ще в суботу. У храмах благословляють вогонь і воду і проводять Пасхальне богослужіння. По закінченню розпочинається хресна хода з піснями й молитвами.

Перед початком Надвечір'я Великодня католики запалюють свічку-факел, яка є особливою. Благодатний вогонь цієї свічки — символ божественного світла.

Традиції католицької Пасхи

У перший день Великодня дорослі ховають вдома фарбовані яйця, які згодом шукають діти. Уважається, що приносить великодній кролик. У православних християн такого обряду й персонажа немає.

Фото: freepik /Freepik

Також є традиція, за якою католики обмінюються подарунками з рідними та хрещеними. Діти та молодь відвідують домівки, співають пісень і вітають зі святом.

Католики також відвідують родичів та збираються за святковим столом. Паски печуть, однак не у всіх країнах. Замість них на столі може бути будь-яка солодка випічка або торт.

Що не можна робити католикам на Великдень:

  • У день Великодня не можна прибирати;
  • Сидіти вдома і нудьгувати, оскільки це погана прикмета;
  • Займатися важкою фізичною працею, бо це великий гріх;
  • Яйця і випічку католики не освячують в церкві;
  • Нецензурно висловлюватися і сваритися.

Раніше "Телеграф" розповідав, як прикрасити великодній кошик і що туди покласти. Ми поділилися креативними ідеями.