"Уб’єте" батарею раніше часу: що не можна робити зі смартфоном

Читать на русском
Автор
23140
Негативні наслідки можна попередити
Негативні наслідки можна попередити. Фото Ян Доброносов, "Телеграф"

На зношування батареї впливає декілька факторів

Часто користувачі смартфонів вимушені змінювати пристрій на новий через вихід з ладу акумуляторної батареї. Це трапляється не тільки тому, що термін її служби вже вийшов.

Багато людей несвідомо роблять все, щоб батарея гаджета зіпсувалась, пише itechua. Акумулятор смартфона "боїться" деяких речей, а порушення простих правил призводить до його завчасного виходу з ладу.

Падіння смартфона

Якщо пристрій упав на тверду поверхню, можна пошкодити не тільки його екран або скло, що закриває камери, а й акумулятор. Після жорсткого зіткнення пристрою із землею батарея може деформуватися, що спричинить її здуття.

Здутий акумулятор становить велику загрозу, і деформація геометрії корпусу – явна ознака необхідності купити новий смартфон. Вирішити проблему вже не вдасться, тому потрібно просто запам’ятати: кидати пристрій не можна, інакше довго він не проживе.

Зарядка смартфона від 0 до 100%

Поширена хибна думка, ніби смартфон потрібно заряджати від 0 до 100%. Але це не так, сучасні літій-іонні та літій-полімерні акумулятори не мають ефекту пам’яті, а їхнє повне розряджання та подальше заряджання спричиняють неабиякий стрес.

Якщо ви будете часто заряджати смартфон від 0 до 100%, він почне швидше втрачати свою номінальну ємність, і вона виснажиться буквально за пару десятків циклів. Для мінімізації ризиків необхідно підтримувати енергію пристрою в діапазоні між 20% і 80%. Тоді він відпрацює всі заявлені цикли до того моменту, як батарея втратить 20% номінальної ємності.

Ігри на телефоні під час зарядки

Активне використання смартфона в процесі заряджання є великим стресом для акумулятора. Якщо ви почнете грати, корпус пристрою швидко нагріється, і це призведе до зменшення зносостійкості батареї.

Зарядка смартфона на вулиці

Температура навколишнього середовища теж впливає на акумулятор. Тому не підключайте до свого смартфона повербанк на вулиці, якщо температура повітря виходить за межі рекомендованого діапазону від 0°C до 35°C, або на мобільний пристрій падають прямі сонячні промені.

Крім того, не поспішайте ставити смартфон на зарядку, повернувшись із морозної вулиці. Дайте йому відігрітися, і тільки через 10-15 хвилин підключайте свій пристрій до розетки, щоб не допустити екстремального перепаду температур.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, як очистити кеш у месенджері Telegram. Необхідно виконати лише кілька простих кроків.