Ваші предки були поляками, якщо прізвище звучить так: перевірте у списку своє

Читать на русском
Автор
35619
Маленькі українці
Маленькі українці. Фото hvylya.net

Такі родові імена найчастіше зустрічаються у тих регіонах України, які раніше входили до складу Речі Посполитої

Наші пращури вірили, що родове ім’я має надзвичайний вплив на свого власника і може багато чого розповісти про людину. Так, деякі прізвища вказують на те, що в роду носія були поляки.

Про це розповів історик Валентин Бендюг. Він стверджує, що належність до поляків дуже легко дізнатися.

Так, прізвища, які мають закінчення "-ський" або "--цький", вказують на польське коріння. Зокрема, до цього списку можна внести Ковалевський, Галицький, Валевський, Потоцький, Вишневський та деякі інші.

Сьогодні такі родові імена найчастіше зустрічаються у тих регіонах України, які раніше входили до складу Речі Посполитої.

Історик упевнений, що такі прізвища спочатку носили лише польські аристократи, щоби показати межу своїх володінь. Згодом такий спосіб утворення родових імен поширився і на українські землі. Тому подібні закінчення почали додавати і до різних прізвиськ, з яких пізніше утворилися прізвища: Хмельницький, Вербицький, Артемівський, Руданський, Іванівський, Задніпрянський, Левицький тощо.

Крім того, на території регіонів України, які раніше входили до складу Речі Посполитої, дуже популярні родові імена із закінченнями "-ук", "-юк", "-ак", "-чук". Спочатку вони були утворені з так званих хрестильних імен (імена, які давали під час хрещення, щоб у дитини був ангел-охоронець), але потім стали дуже поширеними: Ткачук, Василюк, Гаврилюк, Левчук, Попільнюк, Погребняк, Контратюк тощо. .

Раніше "Телеграф" розповів, які ще прізвища прийшли в Україну з-за кордону.