Що означає кожна страва на Святвечір: таємниці української кухні

Читать на русском
Автор
2110
Це одна з найважливіших традицій, яка зберігається в Україні століттями. (фото створене з допомогою ШІ)
Це одна з найважливіших традицій, яка зберігається в Україні століттями. (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Повинно бути 12 пісних страв

Святвечір — це особливе свято, яке відзначається напередодні Різдва. За давньою традицією, на Святвечір на столі має бути 12 пісних страв, кожна з яких має своє значення. Ці страви символізують різні аспекти життя, віри, природи та культури українського народу. Давайте розглянемо деякі з них більш детально.

1. Кутя — символ вічного життя

Кутя — це головна страва на Святвечір, з якої починається святкова трапеза. Кутя готується з пшениці, маку, горіхів, меду та сухофруктів. Кутя є символом вічного життя, бо пшениця, як зерно, щороку оживає. Мак означає пам’ять про померлих, горіхи — міцність родини, мед — солодке життя, а сухофрукти — різноманітність дарів природи.

2. Борщ — символ миру та гармонії

Борщ — це традиційна українська страва, яка готується з буряків, капусти, картоплі, моркви, цибулі та інших овочів. Борщ є символом миру та гармонії, бо він поєднує в собі різні кольори та смаки. Борщ також відображає багатство української землі, яка дарує людям свої плоди.

3. Вареники — символ добробуту

Вареники — це одна з найулюбленіших страв українців, яка готується з тіста та різних начинок. На Святвечір вареники зазвичай мають пісну начинку, наприклад, з капустою, картоплею, грибами або вишнями. Вареники є символом достатку та процвітання, бо вони мають круглу форму, яка асоціюється з повнотою та щастям. Вареники також відбивають гостинність та щедрість українського народу, який завжди радо пригощає своїх гостей.

4. Голубці — символ миру та божої любові

Голубці — це страва, яка готується з рису та грибів, загорнутих у листки капусти. Голубці є символом миру та Божої любові, бо вони нагадують про голуба, який приніс Ноєві гілочку оливи після потопу. Голубці також відображають єднання різних елементів природи: землі, води, повітря та вогню.

5. Капуста — символ сили

Капуста — це овоч, який вживається у різних видах на Святвечір. Капуста є символом сили, бо вона має щільну та тверду структуру. Капуста також асоціюється з родючістю, бо вона має багато листків, які можна відкривати. Капуста може бути смаженою, тушкованою, квашеною або салатною.

6. Пампушки — символ Святих на небі

Пампушки — це маленькі пиріжки з тіста, які можуть мати різні начинки, наприклад, з грибами, картоплею, капустою або вишнями. Пампушки є символом святих на небі, бо вони мають круглу форму, яка нагадує про зорі. Пампушки також відбивають солодке життя, бо вони можуть бути политі медом або сметаною.

7. Калач символ добробуту

Калач — це плетений хліб, який печуть на Святвечір з пшеничного або житнього борошна. Калач є символом достатку та процвітання, бо він має круглу форму, яка означає цілісність та єдність. Калач також відображає хліборобську працю та добробут українського народу, який живе з землі.

8. Риба (оселедець) — символ Христа

Риба — це обов’язкова страва на Святвечір, яка може бути смаженою, печеною, вареною або маринованою. Риба є символом Христа, бо він називав себе рибалкою людських душ. Риба також асоціюється з чистотою, бо вона живе у воді.

9. Гриби — символ родючості

Гриби — це страва, яка готується з різних видів грибів, таких як печериці, білі, лисички, опеньки та інші. Гриби є символом родючості, бо вони швидко ростуть та розмножуються. Гриби також відбивають таємничість та магію природи, бо вони мають різні форми та кольори.

10. Квасоля — символ перенародження

Квасоля — це страва, яка готується з варених або тушкованих бобів, які можуть бути приправлені цибулею, часником, олією або соусом. Боби є символом перенародження, бо вони мають форму зародків, з яких виростають нові рослини. Боби також відображають міцність та стійкість українського народу, який витримує всі випробування.

11. Пиріжки — символ здоров’я та щастя

Пиріжки — це страва, яка готується з дріжджового або листкового тіста, яке заповнюється різними начинками. На Святвечір пиріжки зазвичай мають пісну начинку, наприклад, з маком, повидлом, горохом або грибами. Пиріжки є символом здоров’я та щастя, бо вони мають прямокутну форму, яка означає стабільність та рівновагу. Пиріжки також відображають сонячну енергію, бо вони печуться у пічці або духовці.

12. Узвар — символ очищення

Узвар — це напій, який готується з сухофруктів, таких як яблука, груші, вишні, абрикоси, сливи, шипшина та інші. Узвар є символом очищення, бо він містить багато вітамінів та мінералів, які зміцнюють організм. Узвар також відображає різноманітність дарів природи, які люди зберігають на зиму.

Раніше "Телеграф" розповідав, про 4 страви з грибами на Святвечір, які зачарують вас та ваших гостей.