Навіщо розмовляти з фікусом? Цікаві поради по догляду за кімнатною рослиною

Читать на русском
Автор
1452
Як доглядати за фікусами
Як доглядати за фікусами. Фото Freepik

При правильному догляді фікус зеленітиме цілий рік

Фікус — досить поширена і популярна кімнатна рослина, яка, загалом, не дуже вибаглива у догляді. Проте, досвідчені господині знають, що доглядати за фікусом все ж таки треба, тоді він зеленітиме цілий рік. Ми вже розповідали, як зрозуміти, що фіалці не вистачає вологи, а сьогодні ділимося, як правильно доглядати фікуса, щоб він зеленів і радував око цілий рік.

Як пише "Телеграф", є кілька важливих правил щодо догляду за фікусом, одне з яких — розмови з рослиною. Пропонуємо дізнатися про них детальніше.

Вибір сорту та горщика

Перед тим як завести вдома фікус, краще спочатку визначитися сортом рослини, оскільки їх багато. Для кімнатного вирощування найкраще підходять сорти Бенджаміна, Робуста та Еластика – вони і гарні, і невибагливі до умов. Горщик для фікуса повинен мати дренажні отвори, краще вибирати глиняний, а не пластиковий.

Правильний полив

Як і будь-яка рослина, фікус не терпить пересушування ґрунту, як і занадто сильне його зволоження, тому дуже важливо дотримуватися балансу в поливі. Крім того, рослина потребує зволоження листя, тому його слід час від часу обприскувати водою.

Світло та тепло

Не можна ставити фікус під пряме сонячне проміння — він любить яскраве, але розсіяне світло. У зимовий час можна використовувати спеціальні фітолампи, щоб фікус отримував необхідну кількість світла. Температура повітря в кімнаті з фікусом повинна бути в межах 18-25 градусів, а ще він не любить різких перепадів температур.

Увага та спілкування

Ви, напевно, чули, що з фікусами можна розмовляти. Були навіть ті, хто проводив експерименти, в яких одній квітці фікуса говорили компліменти, а на іншій лаялися і він у результаті зав’яв. Неважливо, чи має це науковий сенс чи ні, але розмовляти з фікусом можна. При цьому бажано говорити йому щось приємне і створювати навколо квітки позитивну енергетику, тоді великі шанси, що вона буде добре рости і не хворітиме.

Раніше "Телеграф" розповідав, як часто потрібно поливати взимку орхідею. Основні правила догляду за кімнатною рослиною.