Не спішіть вимітати: що робити з зерном після посівань на Новий рік

Читать на русском
Автор
26467
Ця традиція утверджує культурну спадщину (фото створене з допомогою ШІ)
Ця традиція утверджує культурну спадщину (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Не слід викидати зерно

У самому серці українських зимових традицій криється чарівний ритуал посівання зерна, обряд, що відкриває двері до процвітання та благоденства. Колись ця традиція відзначалася 14 січня, але тепер вона перенесена на 1 січня, відкриваючи рік з обітницею достатку.

Традиційно хлопці та чоловіки вирушають на посів зерна рано-вранці, ще до того, як сонце з'явиться на горизонті, проте цей ритуал часто триває до самого обіду. Цікавий факт: після посівання, зерно не прибирають до наступного дня, оскільки вважається, що його вимітання може принести нещастя. Наступного дня зерно збирають і зберігають на почесному місці в будинку або використовують у різноманітних цілях.

Ось кілька ідей, як можна використати зерно, яке залишилося після посівів на Новий рік:

  • Посадити його. Це найкращий варіант, якщо ви хочете продовжити традицію і створити у своєму будинку атмосферу достатку та добробуту. Ви можете посадити зерно в горщик або в ящик на балконі. Якщо ви живете в приватному будинку, то можете посадити його в городі.
  • Використовувати для годування птахів. Це чудовий спосіб допомогти пернатим друзям взимку. Ви можете розсипати зерно на клумбі або в корму для птахів.
  • Зробити обереги. З зерна можна виготовити обереги для дому, які символізують багатство та захист від злих духів.
  • Створення декорацій для дому. Використання зерна в домашньому декорі, наприклад, у скляних вазах або рукоділлі, додасть дому затишку та тепла.

Важливо пам'ятати, що зерно, яке залишилося після посівів на Новий рік, має особливу магічну силу. Тому, використовуючи його, ви можете залучити у своє життя достаток, щастя та добробут.

Раніше "Телеграф" розповідав, коли в Україні колядують та щедрують за новим стилем.