![Посівалка є давнім обрядом (зображення створено за допомогою ШІ)](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/4/93/ec992768-8fa19ddadfae8d29413a308c10a5c934.jpg?v=9859_1)
Ми розповімо, що таке посівалки
Посівання на Старий Новий рік — давній обряд, який проводили наші предки. Дехто з нас посіває й зараз. Ми розповімо, коли, кому і з чим потрібно йти посівати.
Навіщо посівають на Старий Новий рік
Посівання на Старий Новий рік — давній обряд, який проводили наші предки, щоб бути з хорошим урожаєм в році. Під час цього обряду символічно будинок засівають благополуччям і достатком. Також вірили, що зерно захищає від порчі.
Коли посівають на Старий Новий рік
Посівають вранці 14 січня. Можна йти посівати ще до світанку — першим гостям зазвичай перепадає більше подарунків. Але це не правило — взагалі можна посівати до обіду.
Хто повинен посівати і чому
Дозволено посівати тільки хлопчикам і чоловікам — саме вони повинні першими переступити поріг будинку. У цієї "чоловічої" традиції є давнє коріння — адже зерно символізує не лише достаток, а й родючість. Вважається, якщо першою гостею буде жінка в цей день, то це може принести нещастя господарям.
Чим не можна посівати на Старий Новий рік
Посівати на Старий Новий рік потрібно зерном. Раніше брали в пшеницю або жито, а зараз посівають також ячменем і гречкою. Важливо, що зерно для посівання має бути цільним. Не можна посівати горохом, пшоном і просом — вважається, що це принесе сльози в дім. Також кажуть, що посівати не можна голими руками — тільки в теплих рукавицях.
Раніше "Телеграф" розповідав, як гадали на Різдво наші предки та які цікаві обряди можна провести на свято.