Чому ваш телефон не бачить карту пам'яті: причини і як їх усунути

Читать на русском
Автор
1727
Сучасні телефони важко уявити без накопичувача
Сучасні телефони важко уявити без накопичувача. Фото Телеграф

На жаль, не завжди достатньо просто вставити карту пам'яті в смартфон, аби вона працювала

Проблема з читанням карти пам'яті в телефоні — це досить поширене явище, яке може виникнути з різних причин. Не таке поширене, як ті моменти, коли забивається пам'ять на телефоні, але також досить часто може принести незручності. Багато користувачів стикаються з цією неприємністю, і не завжди зрозуміло, як саме вирішити проблему. На щастя, існує безліч методів діагностики та вирішення цієї проблеми.

Спочатку важливо переконатися, що сама карта пам'яті справна. Спробуйте вставити її в інший телефон або картридер комп'ютера. Якщо карта пам'яті не визначається і в інших пристроях, швидше за все, проблема в самій карті, і її потрібно замінити. Якщо ж карта працює в інших пристроях, проблема, можливо, в самому телефоні.

Іноді проблему може вирішити перезавантаження телефону. Спробуйте вимкнути його, витягніть батарею (якщо це можливо), зачекайте кілька хвилин, вставте батарею назад і включіть телефон. Після цього спробуйте знову вставити карту пам'яті.

Ще однією можливою причиною проблеми може бути форматування карти пам'яті. Важливо, щоб файлова система карти пам'яті була сумісна з вашим телефоном. Як правило, це FAT32 або exFAT. Ви можете перевірити та змінити файлову систему, підключивши карту пам'яті до комп'ютера.

Також варто перевірити налаштування безпеки та конфіденційності на вашому телефоні. Іноді телефон може блокувати доступ до карти пам'яті з міркувань безпеки. Не менш поширеною проблемою є фізичне пошкодження карти пам'яті або роз’єму для неї в телефоні. Перевірте на наявність видимих пошкоджень і спробуйте очистити роз’єм від пилу та бруду.

Якщо жоден із вищеперелічених методів не допоміг, можливо, проблема в самому телефоні, і вам знадобиться звернутися до сервісного центру.

До слова, щоб уникнути подібних проблем в майбутньому, завжди перевіряйте сумісність карти пам'яті з вашим телефоном, регулярно робіть резервні копії важливих даних і оберігайте карту пам'яті від фізичних пошкоджень.

Також варто розуміти, що карти пам'яті мають свої мінуси використання, тому можна розглянути альтернативні варіанти. Також для хорошої робити телефона важливо підтримувати його "пам'ять" у чистоті.