Притягують блискавку та заважають спати: 3 дерева, які не варто саджати біля будинку

Читать на русском
Автор
279616
Високі дерева можуть бути небезпечними під час грози
Високі дерева можуть бути небезпечними під час грози. Фото Телеграф

Не всі дерева гарно підходять для висаджування поруч із будинком

Багато людей мріють про власний будинок з красивим садом, де можна насолоджуватися природою і свіжим повітрям. Але не всі дерева підходять для посадки біля будинку, бо вони можуть створювати низку проблем для господарів і сусідів. Ці три дерева не варто саджати близько біля будинку, бо вони можуть притягувати блискавку, стукати гілками по даху, псувати фундамент і каналізацію, а також заважати росту інших рослин.

Тополя

Тополя — це високе і швидкоросле дерево, яке часто садять у містах і селах. Але тополя має багато недоліків, які роблять її небажаним гостем біля будинку. Перш за все, тополя випускає велику кількість пуху, який може викликати алергію, засмічувати кондиціонери і вентиляцію, а також псувати естетичний вигляд дачної ділянки. Друге, тополя має потужну кореневу систему, яка може пошкодити фундамент будинку, каналізаційні труби і дорожнє покриття. Третє, тополя є одним з найбільш блискавко-небезпечних дерев, яке може спричинити пожежу або ураження електричним струмом. Четверте, тополя має тонкі і ламкі гілки, які можуть обриватися від сильного вітру або снігу і падати на дах будинку, автомобіль або людину.

Верба

Верба — це красиве і символічне дерево, яке асоціюється з Великоднем і Водохрещем. Але верба також має свої недоліки, які роблять її непридатною для посадки біля будинку. Перше, верба потребує багато вологи і частого поливу, інакше вона почне сохнути і гнити. Друге, верба має дуже розгалужену і глибоку кореневу систему, яка може проникати в каналізаційні труби і пошкоджувати їх. Третє, верба має довгі і гнучкі гілки, які можуть стукати по даху будинку і заважати спокійному сну. Четверте, верба є привабливою для різних шкідників i хвороб, таких як молюски, комарі і гниль.

Береза

Береза — це національне дерево України, яке славиться своєю красою і корисними властивостями. Але береза також має свої мінуси, які роблять її небажаною для посадки біля будинку. Перше, береза є алергенним деревом, яке випускає пилок і сік у повітря і може спричинити неприємні симптоми у людей з чутливим організмом. Друге, береза є світлолюбною рослиною і потребує багато простору і сонячного світла для свого розвитку. Це означає, що береза може затьмарювати і пригнічувати ріст інших рослин на дачній ділянці. Третє, береза має тонку і шовковисту кору, яка легко пошкоджується від механічного впливу або гризунів. Четверте, береза має низьку стійкість до холоду і засухи і може легко замерзнути або засохнути.

Нагадаємо, що біля будинку також не варто саджати калину. Інакше вона може створити проблеми іншим рослинам. А ось для любителів прохолоди влітку "Телеграф" розповідав про дерева, які створять комфортний затінок у дворі.