Як доглядати за агрусом влітку: рецепт секретного добрива, яке здивує вас результатом

Читать на русском
Автор
4859
Хороший догляд може покращити врожай і смак ягід
Хороший догляд може покращити врожай і смак ягід. Фото Телеграф

Молоко є корисним не лише для людини — рослини його теж дуже люблять

Аґрус — це не тільки смачна, але й корисна ягода, яка ще є важливим розріджувачем крові. Його кущі зеленіють і цвітуть раніше за багато інших садових культур, а ягоди мають різні відтінки від зеленого до бордового. Але щоб насолоджуватися урожаєм аґрусу, потрібно правильно доглядати за ним влітку. Як це зробити і яке добриво покращить смак і кількість ягід — читайте в нашій статті.

Догляд за аґрусом влітку полягає в наступних заходах:

Полив. Аґрус любить вологу, тому потребує регулярного поливу, особливо в період формування і дозрівання ягід. Поливати кущі слід ранком або ввечері, уникаючи попадання води на листя і плоди. Оптимальна норма поливу — 10-15 л на кущ один раз на тиждень. В суху погоду полив можна збільшити до двох разів на тиждень.

Прищипування. Щоб стимулювати розвиток бокових пагонів і плодоношення, потрібно прищипнути верхню частину головного стебла на висоті 1-1,2 м. Також слід прищипнути верхню частину бокових пагонів на висоті 40-50 см. Прищипування проводять у червні-липні.

Пасинкування. Для покращення освітлення і повітрообміну куща слід видаляти зайві пагони, які ростуть з кореневої шийки або з нижньої частини стебла. Також слід виривати сухе і хворе листя і гілки. Пасинкування проводять у червні-липні.

Перебирання ягід. Для запобігання поширення хвороб і шкідників слід регулярно збирати і утилізовувати опале і пошкоджене ягоди. Також слід обережно збирати дозрілі ягоди, не травмуючи їх шкірку.

Покриття ґрунту. Для збереження вологи і запобігання росту бур'янів слід покрити ґрунт під кущами мульчою з торфу, соломи, тирси або іншого органічного матеріалу. Товщина шару мульчі повинна бути 5-10 см. Мульчування проводять у травні-червні.

Підживлення. Для підтримки росту і плодоношення аґрусу потрібно забезпечити його достатньою кількістю поживних речовин. Влітку агрус потребує калію і фосфору, які сприяють формуванню і дозріванню ягід. Можна використовувати готові мінеральні добрива, такі як калій сульфат, калій нітрат, суперфосфат або комплексні добрива для ягідних культур. Добрива розчиняють у воді і поливають кущі один раз на місяць у червні-липні.

Але є й інший спосіб покращити смак і кількість ягід аґрусу — це використовувати секретне добриво з молока і хлористого калію. Це добриво не тільки живить рослину, але й захищає її від борошнистої роси, яка часто вражає аґрус. Рецепт цього добрива дуже простий:

• 1 л молока (можна використовувати кисле молоко або сироватку);

• 10 л води;

• 10 г хлористого калію.

Все змішують і обприскують кущі один раз на два тижні у червні-липні. Це добриво не токсичне для людини і тварин, але дуже ефективне для аґрусу.

Для удобрення рослин можна використовувати не тільки магазинні добрива, але і деякі харчові відходи. Наприклад, кавова гуща має азот і допомагає позбутися слимаків і равликів, а яєчна шкаралупа має кальцій і дезінфікує ґрунт. Також нашатирний спирт може бути корисним для рослин. Цей засіб містить аміак, який є джерелом азоту для підживлення. Крім того, нашатирний спирт захищає рослини від колорадського жука, медяниці та інших шкідників. Але слід дотримуватися правильної концентрації розчину, щоб не пошкодити рослини.