Що приховує Антарктида і чому за неї борються всі: таємниця крижаного континенту

Читать на русском
Автор
4082
Антарктида - льодовий світ, що приховує багатство таємниць (фото створене з допомогою ШІ) Новина оновлена 13 березня 2024, 14:00
Антарктида - льодовий світ, що приховує багатство таємниць (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Льодовий материк, окрім наукового інтересу, таїть у собі багатства

Антарктида — загадковий континент на південному полюсі Землі, вкритий льодовим покривом завтовшки від 1 до 4,8 км. Під цією крижаною оболонкою таїться чимало секретів, які привертають увагу провідних держав світу.

Передусім, за оцінками вчених, в надрах Антарктиди можуть зберігатися колосальні поклади, інформує fakty.

Чим цікава Антарктида?

20 століття стало поворотним моментом: дослідження геології континенту відкрили вражаючі багатства, заховані під крижаною оболонкою:

  • 7 мільярдів тонн нафти
  • 4 трильйони кубометрів газу
  • 8 трильйонів тонн вугілля
  • Колосальні запаси рідкоземельних металів
  • 70% світових запасів прісної води

Договір про Антарктику

У 90-х роках був підписаний договір, який на 50 років заморозив видобуток корисних копалин в Антарктиді. Це дало людству час на роздуми та пошук альтернативних джерел енергії й ресурсів.

Боротьба за континент

Дев'ять країн світу висунули територіальні претензії на Антарктиду. США та Росія, не претендуючи на частину континенту, позиціонують його як сферу своїх національних інтересів. Китай також активно нарощує свою присутність в Антарктиді.

Антарктида – це не просто льодовий масив. Це місце, яке може стати ключем до виживання людства у майбутньому. Тому боротьба за контроль над ним буде лише посилюватися.

Ось декілька додаткових фактів, які роблять Антарктиду такою цікавою:

  • Це найвищий материк Землі, середня висота якого становить 2040 метрів над р.м.
  • Тут розташований Південний полюс – найпівденніша точка планети.
  • В Антарктиді знаходиться озеро Восток, під льодовиком, яке протягом мільйонів років було ізольоване від зовнішнього світу.
  • Тут мешкають унікальні тварини, такі як пінгвіни, тюлені та кити.
  • Антарктида – це місце з екстремальними погодними умовами, де температура може опускатися до -90°C.

Антарктида – це не лише крижана пустеля. Це місце, яке може дати відповіді на багато питань про минуле, сьогодення та майбутнє нашої планети.

Раніше "Телеграф" розповідав, про 10 найнебезпечніших місць на планеті, де на вас чекають аборигени, змії та тоталітарний режим. Окрім цього, вас може зацікавити стаття про містичні місця України, які вас здивують: від Мертвого озера до замків з примарами.