Не проґавте "золотий" час: які дерева потрібно обрізати в саду в січні

Читать на русском
Автор
126493
Роботи в саду вистачає і взимку
Роботи в саду вистачає і взимку. Фото freepik.com

Зимове обрізування корисне для рослин

Січень підходить не тільки для посіву томатів та перців на розсаду. Це також чудовий час для обрізки дерев у саду. Зимова обрізка не додасть стресу рослинам, натомість допоможе їм мати кращий вигляд у новому сезоні.

Перелік дерев та чагарників для січневої обрізки публікує Livingetc.

1. Фруктові дерева

Якщо ви хочете, щоб ваше фруктове дерево дало багатий урожай у новому сезоні, зробіть обрізку у січні. Яблука, груші та інші подібні фруктові дерева найкраще обрізати взимку. Видалення мертвих або хворих гілок сприяє оздоровленню дерев та стимулює нове зростання.

2. Троянди

Улюблені багатьма троянди матимуть кращий вигляд, якщо обрізати їх у січні. Видаліть мертві або хворі частини рослини, надайте форму кущам. Це сприятиме сильному та енергійному зростанню навесні, а також пишному цвітінню.

3. Виноград

Правильне обрізання допомагає підтримувати правильну форму рослини, сприяє кращому плодоношенню та полегшує збирання врожаю. Січнева обрізка дозволить виростити багатий урожай соковитого винограду.

4. Гортензії та інші чагарники

Січневої обрізки потребують чагарники, які цвітуть влітку. Обрізання кущів у січні може допомогти виростити чудові кущі влітку. Це сприяє сильнішому зростанню та рясному цвітінню.

5. Бузок та барбарис

Січнева обрізка листяних чагарників, таких як кизильник, бузок і барбарис, сприятиме циркуляції повітря та видаленню схрещених або скучених гілок.

6. Декоративні трави

Щорічне обрізання трав у січні найкраще підготує їх до проростання навесні. Фахівці рекомендують зрізати траву якомога ближче до землі. Це сприятиме появі нових пагонів.

Раніше "Телеграф" розповідав, які сорти огірків рекомендується садити у 2024 році. Вони приносять ранній та здоровий урожай.