Мукосії, Дубогризи і не тільки: список прізвищ за стародавніми професіями

Читать на русском
Автор

Таких прізвищ ви ще не чули

Певно, не існує людей, які б не замислюватись над своїм прізвищем, деякі з них можуть викликати усмішку через своє незвичне звучання та поєднання слів. Але не варто недооцінювати свою історію прізвища, тому що більшість з них утворювали, опираючись на те, ким працює людина.

Багато прізвиськ вигадували як жарти, які так добре прижилися, що існують і досі. Про це повідомляє Obozrevatel.

Наприклад, Дубогризенком називали теслю, Мукосієнком – мельника, Тягнишкірою – шевця, Шклобоєм – скляра, а Заплюйсвічкою – паламаря (це служитель православної церкви, який дзвонить у дзвони та допомагає при богослужінні).

Прізвище Дубогриз налічує в Україні 35 людей, найпоширеніше на Сіверщині та займає 97975 місце.

Носіїв Мукосій — 292 особи. Як не дивно, але зустріти людину з таким прізвищем, можна на Волині. Воно займає 16772 місце.

Зазначимо, що ці професії вимагають серйозних навичок та вмінь, тому жартівлива форма не означає, що ваших родичів не поважали та не цінували.

Раніше "Телеграф" писав, що у науковій роботі на порталі Національної бібліотеки України імені Вернадського, досліджено не лише сучасні прізвища, а й ті, які вдавалося знаходити в актових книгах, описах замків та маєтків, грамотах ХІV – І половини XVII ст.

Ось ще декілька професій від яких походили прізвища:

  • ремесло — Бондар, Гончар, Коваль, Колісник, Кравець, Кушнір, Котляр, Лимар, Муляр, Пекар, Тесля, Швець;
  • промисловість – Пивовар, Ткач, Мельник, Винник, Шаповал та Цегельник;
  • сільське господарство — Кметь, Ґазда, Гречкосій, Хлібороб, Орач, Косар, Конюх, Чередник, Телятник, Чабан, Вівчар, Бортник, Пасічник, Воскодавенко, Різник;
  • мисливство та рибальство – Стрілець, Пташник, Бобровник, Лисобій, Рибак, Рибалка, Лучник;
  • торгівля — Купець, Крамар, Шинкар, Міняйло, Прасол, Чумак;
  • різні заробітки — Возніца, Водовіз, Дереворіз, Грабар, Копач, Флисяк, Кірколуп;

"Телеграф" також писав, які прізвища раніше давали людям, яких вважали за розумні. Для дуже розумних людей було придумано два відповідні прізвища.