Ви з роду красенів, якщо ваше прізвище звучить так: знайдіть своє у списку

Читать на русском
Автор
43646
Маленька українка
Маленька українка. Фото Фото: pixabay.com

Деяким українцям давали прізвища через їхній зовнішній вигляд

Українська історія дуже багатогранна. Цей факт відбився і на прізвищах українського народу. Прізвища можуть багато розповісти про наших предків, їх спосіб життя і рід занять.

А є такі, які можуть розповісти про красу та статність наших дідів-прадідів. Язикознавець Юрій Редько у своїй роботі "Сучасні українські прізвища" пояснив, які родові імена українців давали гарним людям.

Наприклад, якщо ваше прізвище звучить саме так: Гожий, Хороший, Хорошун, Хорошко, Принадний, Чистик, Форемний, це означає, що ви з роду красенів. Ваші пращури справляли гарне враження на оточуючих своїм зовнішнім виглядом.

А якщо людина була дуже гарна, її зовнішністю всі милувалися, то вона отримувала прізвище Мальований. Вона означала — "хлопець, як мальований". Ще таким людям надавали прізвище Краса. Тільки якщо такі прізвища не мали іронічного забарвлення та не перейшли з розряду прізвиськ.

Раніше "Телеграф" повідомив, що деяким українцям надавали специфічні прізвища після того, як вони переходили до християнства. Крім того, писав і про те, що означають прізвища українських топ-чиновників.