Передчуття біди чи попередження: чому собака виє всю ніч

Читать на русском
Автор
27789
Іноді наші домашні тварини хочуть нам сказати щось особливе
Іноді наші домашні тварини хочуть нам сказати щось особливе. Фото Телеграф

Собаці може бути потрібна ваша компанія, або ж вона знає те, чого не знаєте ви

Наші домашні тварини можуть давати нам знаки щодо нашого майбутнього. До прикладу, пес, який раптом лягає спати з вами. А ось коли собака не спить — це може бути іншим знаком.

До прикладу, собаче виття вночі викликає непокій не тільки через свою пронизливу мелодичність, але й через численні прикмети, що обвивають це явище містичним ореолом. В езотеричних та народних традиціях собачий плач у нічній тиші може означати різноманітні передвістя та попередження.

У багатьох культурах вважається, що собаки мають здатність бачити те, що недоступне людському оку. Їх виття може бути спробою сповістити про наближення невидимої енергії або духовних сутностей. У народній уяві собака, що виє без зупину всю ніч, могла передвіщати хворобу, негаразди чи навіть смерть. Також існує вірування, що собаки можуть відчувати душі померлих та їхню присутність.

Проте, окрім езотеричних тлумачень, є й більш земні причини нічного виття собак. До таких належать:

  • Соціальний виклик. Собаки – соціальні істоти, тому вони можуть вити, аби викликати відгук зграї чи власника. Виття вночі може бути знаком самотності або нудьги.
  • Реакція на звуки. Високочутливий слух собак дозволяє їм реагувати на звуки, які не чує людина. Вони можуть відгукуватися на далекі сирени, інші собаки чи навіть ультразвукові шуми.
  • Територіальність. Собака може вити, аби вказати на свою територію, особливо якщо вона відчуває загрозу від інших тварин.
  • Біль або дискомфорт. Якщо собака виє постійно, це може бути сигналом про біль чи фізичний дискомфорт, тож ветеринарний огляд у такому випадку є необхідним.

Нагадаємо, що не варто проганяти пса, який сам прийшов до вас додому. Тварини, які самостійно навідалися до людської оселі не дарма вважаються особливими. Також можете звернути увагу на породу чи колір тварини. Часто породи собак мають власне унікальне значення.