Смачне вино з власної смородини: простий рецепт для домашнього виноробства

Читать на русском
Автор
Це вино стане чудовою альтернативою магазинному (зображення створено за допомогою ШІ)
Це вино стане чудовою альтернативою магазинному (зображення створено за допомогою ШІ)

Це вино можна дуже просто та швидко приготувати.

Літо щедро дарує нам свої щедрі дари, й серед них – ягоди, які не лише смачні й ароматні, але й багаті на вітаміни. Чорна смородина – справжня скарбниця корисних речовин, з якої можна приготувати не лише варення та джеми, але й чудовий домашній напій – вино. Також, ми писали, як зробити смородиновий компот.

Сьогодні ми поділимося з вами секретами приготування цього вишуканого вина, яке стане окрасою вашої домашньої колекції.

Інгредієнти:

 • 5 кг чорної смородини
 • 5 кг цукру
 • 5 л води
 • 20 г дріжджів

Покроковий рецепт:

 1. Підготовка ягід: ретельно вимийте смородину, видаліть плодоніжки.
 2. Робимо закваску: подрібніть 1 кг ягід за допомогою блендера або м'ясорубки. Додайте до отриманої маси 1 кг цукру та 1 л води. Перемішайте все до однорідної консистенції, накрийте марлею та залиште в теплому місці на 3-4 дні для ферментації.
 3. Основне бродильце: у великій ємності змішайте решту ягід, цукру та води. Додайте готову закваску та дріжджі, перемішайте. Накрийте ємність марлею та встановіть водяний затвор. Залиште бродити в темному місці при кімнатній температурі протягом 7-10 днів.
 4. Зняття з осаду: коли бурхливе бродіння припиниться, акуратно злийте вино з осаду, використовуючи сифон або гумову трубку.
 5. Додаткове бродильце: перелийте вино в чисту ємність, заповнюючи її лише на 2/3, і встановіть водяний затвор. Залиште вино для тихого бродіння ще на 1-2 місяці в прохолодному темному місці.
 6. Зняття з осаду та розлив: знову зніміть вино з осаду, профільтруйте його через марлю та вату. Розлийте вино по стерилізованих пляшках, щільно закупорьте пробками.
 7. Витримка: для кращого смаку та аромату рекомендується витримати вино у прохолодному темному місці протягом 2-3 місяців.

Вдома також можна приготувати полуничний лимонад. Також,ми ділились рецептом "Живчику".