Як позбутись слимаків на городі: у боротьбі допоможе дешевий алкогольний напій

Читать на русском
Автор
Слимаки можуть знищити весь врожай (зображення створено за допомогою ШІ)
Слимаки можуть знищити весь врожай (зображення створено за допомогою ШІ). Фото Телеграф

Є прості, але дієві методи боротьби зі слимаками.

Слимаки та равлики — це не лише неприємні шкідники, але й справжня загроза для вашого врожаю. Ці слизькі істоти можуть завдати значної шкоди вашим овочам, квітам та ягідним кущам, тому важливо знати, як ефективно з ними боротися.

Існує безліч методів боротьби зі слимаками, як народних, так і більш сучасних. У цій статті ми розглянемо деякі з найефективніших способів, які допоможуть вам позбутися цих шкідників та захистити ваш город.

Народні методи:

 • Сіль: Сіль — це один з найпростіших та найдоступніших методів боротьби зі слимаками. Розсипте сіль навколо ваших рослин або по периметру городу. Слимаки не люблять солі та намагатимуться уникати її, завдяки чому ваші рослини будуть у безпеці.
 • Часник: Слимаки не переносять запах часнику. Ви можете посадити часник поблизу своїх рослин або подрібнити його та розсипати навколо них.
 • Кавова гуща: Кавова гуща — це не лише чудовий добриво, але й ефективний відлякувач слимаків. Розсипте кавову гущу навколо ваших рослин, щоб відлякувати шкідників.
 • Пивні пастки: Пиво — це справжній магніт для слимаків. Закопайте в землю невеликі ємності з пивом, і слимаки самі злізуться в них і загинуть.
 • Яєчна шкаралупа: Подрібніть яєчну шкаралупу та розсипте її навколо ваших рослин. Гострі краї шкаралупи будуть неприємними для слимаків, і вони не захочуть через неї перелазити.

Більш сучасні методи:

 • Металізована стрічка: Металізована стрічка створює для слимаків неприємний електричний заряд, через який вони не можуть її перетнути. Розмістіть стрічку навколо ваших рослин або по периметру городу.
 • Хімічні препарати: На ринку існують спеціальні хімічні препарати для боротьби зі слимаками. Використовуйте їх з обережністю, згідно з інструкцією, та дотримуйтесь правил безпеки.

Загальні поради:

 • Регулярно збирайте слимаків: Найпростіший спосіб боротьби зі слимаками — це збирати їх вручну. Робити це найкраще вночі, коли вони найбільш активні.
 • Створіть бар'єри: Ви можете створити бар'єри навколо своїх рослин, використовуючи гравій, щебінь або інші сипучі матеріали, які слимаки не зможуть перетнути.
 • Підтримуйте чистоту: Слимаки люблять вологі та темні місця. Регулярно прибирайте бур'яни та сміття на городі, щоб не створювати для них сприятливих умов.
 • Захищайте своїх природних ворогів: Слимаків їдять багато корисних комах та тварин, таких як їжаки, птахи та жужелиці. Захищайте цих природних ворогів, щоб вони допомагали вам боротися зі шкідниками.

"Телеграф" писав раніше,які квіти відлякують мух з дому. Також, ми писали, що треба посадити на грядці, щоб не заводилися шкідники.