Їх усі поважали: які українські прізвища давали представникам еліти
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Перевірте у списку своє прізвище
Кожне українське прізвище має свою історію походження і може багато розповісти про традиції, побут і культуру наших предків. Є родові імена, які давали людям через їх характер, або ті, що перейшли з прізвиськ. А є прізвища, які отримувала інтелігенція – медики, освітяни та представники мистецтва.
Розповідаємо, посилаючись на роботу Юліана Редько, які прізвища отримували представники еліти.
Мовний експерт Юліан Редько розповів, які прізвища отримували представники еліти. Інформацію він виклав у роботі Сучасні українські прізвища.
Які прізвища отримували лікарі та знахарі
Вчений провів широке дослідження українських родових імен. Зокрема, він досліджував походження прізвищ української інтелігенції. У його роботі йдеться про те, що раніше лікарською справою в Україні займалися переважно жінки. А ще було поширене цілительство – поєднання народної медицини та сільської магії. Цією справою могли займатись і чоловіки. Звідси походять прізвища Гадал та Ворожко.
Щодо прізвища Медик, як каже сам мовознавець, його досить важко відстежити, бо воно походить з латинської мови. Але таке прізвище могли давати лише людям із медичною освітою, які не мали стосунку до народної медицини чи знахарства.
Які прізвища давали педагогам та людям мистецтва
Педагоги мали відповідні прізвища: Шкільник, Школяр, Школік, Шкільнюк, Школун.
Тим, хто працював у бурсах і займався наукою, давали такі рідкісні родові імена, як Логік, Філософ, Книжник.
Люди, зайняті мистецтвом, отримували прізвища Маляр, Малярик та Маляренко. А творців з особливим талантом у мистецтві називали Богомазами чи Богомазюками, що згодом стало родовими іменами.
Усі, хто тим чи іншим чином був пов’язаний із музикою, це були зазвичай церковні співачі, які отримували прізвища Півець та Співак. Люди, які були диригентами у хорі, мали родові імена Регент та Регенчук.
Раніше "Телеграф" писав, що гордовитих українців виділяли у суспільстві здавна.