Як економити електроенергію: не лише лампочки, а й інші способи

Читать на русском
Автор
656
Економія електроенергії - це запорука низьких рахунків за електроенергію (фото створене з допомогою ШІ)
Економія електроенергії - це запорука низьких рахунків за електроенергію (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Прості поради, які працюють

Багато людей вважають, що економити електроенергію можна лише одним способом — замінюючи лампочки на енергозберігаючі. Однак це не так. Є багато інших способів, які допоможуть вам зменшити споживання електроенергії у вашому домі.

Ось кілька порад, як економити електроенергію:

  • Використовуйте енергоефективні електроприлади. При покупці нового електроприладу зверніть увагу на його енергоефективний клас. Прилади класу А споживають найменшу кількість електроенергії.
  • Вимикайте електроприлади, коли вони не використовуються. Навіть коли електроприлад перебуває в режимі очікування, він продовжує споживати електроенергію. Тому, коли ви виходите з кімнати, вимикайте світло, телевізор, комп'ютер та інші електроприлади.
  • Регулярно розморожуйте холодильник. Коли холодильник замерзає, він споживає більше електроенергії. Тому регулярно розморожуйте холодильник, щоб він працював більш ефективно.
  • Не ставте в холодильник гарячі страви. Коли ви ставите гарячу їжу в холодильник, він повинен працювати більше, щоб охолодити її. Тому, щоб заощадити електроенергію, охолоджуйте їжу перед тим, як покласти її в холодильник.
  • Підтримуйте оптимальну температуру в приміщенні. Оптимальна температура в приміщенні для сну становить 18-20 градусів Цельсія. Залежно від того, наскільки ви відхиляєтеся від цієї температури, ви можете збільшити або зменшити споживання електроенергії.

Ще кілька порад, які допоможуть вам економити електроенергію:

  • Використовуйте природне світло, коли це можливо. Не вмикайте світло вдень, якщо в кімнаті достатньо природного світла.
  • Використовуйте пральну машину та посудомийну машину лише при повному завантаженні. Це зменшить використання електроенергії та води.
  • Вибирайте режим енергозбереження на вашій пральній машині та посудомийній машині.
  • Використовуйте енергозберігаючі розетки та вимикачі. Ці пристрої можуть допомогти вам заощадити електроенергію, відключивши електроприлади, коли вони не використовуються.

Виконуючи ці прості поради, ви можете значно зменшити споживання електроенергії у вашому домі.

Раніше "Телеграф" розповідав, про 5 речей, які збільшують ваш рахунок за світло.