Чим видалити жирну пляму з одягу в домашніх умовах: перевірений лайфхак

Читать на русском
Автор
2801
Плями на одязі можна випрати легко та просто
Плями на одязі можна випрати легко та просто. Фото Freepik

Розповідаємо два способи з підручними засобами

Якщо щось жирне опинилося на вашому одязі, не поспішайте відразу зневірятися. Існує простий метод, що дозволяє позбавитися таких неприємностей. Як і у випадках з плямами від вина, чим швидше ви обробите місце забруднення, тим вищі шанси, що жир відійде миттєво та без сліду. Вам знадобиться лише кілька підручних засобів.

Як прибрати пляму від жиру з одягу — спосіб з оцтом

Візьміть два продукти:

  • засіб для миття посуду;
  • білий столовий оцет.

Одягайте гумові рукавички для захисту рук. Якщо можливо, краще використовувати прозорий засіб — так ви будете впевнені, що барвник не залишиться на тканині.

Нанесіть гель для посуду на пляму та обережно потріть. Нехай засіб трохи вбереться, зачекайте 2-3 хвилини. Потім промийте цю ділянку тканини оцтом. Завершіть процедуру полосканням у теплій проточній воді.

Якщо забруднення не зникло відразу, повторіть процес. Як правило, свіжа пляма йде за 1-2 рази.

Як вивести з одягу старі жирні плями — спосіб з содою

Для жирних крапель, посаджених щойно, цілком достатньо першого методу. Але якщо пляма вже якийсь час вбиралася в тканину, доведеться долучити "важку артилерію" — у цьому випадку це харчова сода.

Для видалення старих плям вам потрібно розвести вісім столових ложок соди в одній склянці теплої води. Замочіть потрібну ділянку в цьому розчині або нанесіть на пляму, після чого зачекайте приблизно 60 хвилин. Потім потрібно прополоскати тканину в чистій воді та випрати річ у пральній машині або вручну — так, як ви перете її зазвичай.

Раніше "Телеграф" розповідав, як вивести плями зі скатертини. Дізнайтеся з наступної статті ефективні способи впоратися з такими наслідками застілля.