Шведський принцип утеплення: як запобігти цвілі в домі

Читать на русском
Автор
44683
Якщо міняти тип опалення в приміщенні — потрібно слідкувати за вентиляцією
Якщо міняти тип опалення в приміщенні — потрібно слідкувати за вентиляцією. Фото dumpsters.com

В гонитві за теплом важливо не переборщити

До утеплення на зиму потрібно підходити з розумом — надмірне захоплення ізоляцією зупиняє природну вентиляцію повітря. У надто тісному та надто добре ізольованому будинку підвищується вологість. Це також закладає основу для майбутніх проблем із цвіллю та шкідниками, які люблять високу вологість.

Шведи рекомендують ретельно слідкувати за різними частинами будинку та квартири аби побачити перші прояви цвілі. Вдома можна використовувати вологомір, щоб відстежувати і регулювати вентиляцію відповідно до вмісту вологи. Відносну вологість намагаються підтримувати нижче 70 відсотків.

Волога може збиратися як на горищах та фундаментах приватних будинків через надмірну ізоляцію або зміни типу опалення, так і через проблеми із постачанням тепла та ненадійною ізоляцією труб в квартирах. В деяких будинках проблема вирішується встановленням примусової вентиляції.

Ризик появи цвілі в будинках найбільший у місцях, де відбуваються найбільші коливання температури. Ванні кімнати, підвали та горища є ідеальним місцем для розвитку цвілі. Вона може з'явитися у вигляді невеликих чорних плям. Якщо з цим нічого не робити, вони незабаром збільшаться. Шведська "Клінпедія" рекомендує перевірити чи це цвіль. Треба налити трохи відбілювача на тканину та протерти чорні точки на поверхнях. Якщо через кілька хвилин вони починають тьмяніти, це цвіль. Якщо вони не тьмяніють, можливо, це звичайний бруд.

Як видалити цвіль:

Знадобляться хлорний відбілювач і вода. Працювати варто в рукавичках та окулярах. Після висихання можна використовувати антисептик аби запобігти повторній появі плям.

  1. Змішайте відбілювач і воду, зазвичай достатньо однієї частини відбілювача і трьох частин води. Ви також можете використовувати миючий засіб, що містить відбілювач.
  2. Використовуйте жорстку щітку та протріть усі уражені частини.
  3. Змийте великою кількістю води.

Три щоденні поради для уникнення цвілі

  • Часто і багато провітрюйте ванні кімнати, кухні, пральні та інші приміщення в будинку, які легко стають вологими.
  • Після душу або ванни переконайтеся, що вологі рушники розвішані вільно. Пом’яті тканини та матеріали, як правило, не висихають повністю, і на тканині може легко утворитися цвіль, якщо їй не дати належним чином висохнути.
  • Усувайте будь-які витоки води якомога швидше. Завжди перевіряйте та, якщо необхідно, усувайте вологість, яка поширилася, наприклад, під підлогою.

Раніше "Телеграф" розповідав, що в квартирах втрати тепла відбуваються серед іншого через вікна. Їх можна утеплити звичайною плівкою з пухирцями.