Як вивітрити "бабусин" запах із квартири за день: ефективний лайфхак для дому

Читать на русском
Автор
2616
Якщо речі пахнуть старістю, потрібно їх випрати
Якщо речі пахнуть старістю, потрібно їх випрати. Фото Freepik

Важливим є комплексний підхід

Будинок — це відображення історії попередніх мешканців, і іноді вона проявляється у характерних ароматах, якими просякнута квартира. Щоб освіжити повітря, просто провітрити або навіть зробити ароматизатор своїми руками буває недостатньо.

Позбутися слідів старих господарів у вашій квартирі допоможуть кілька прийомів. Чи готові взятися за це разом, щоб ваш дім став по-справжньому вашим, позбавленим минулого? Тоді промотайте далі та дізнайтеся, як це зробити!

Як прибрати старий запах у квартирі – робочі способи

Щоб позбавитися запаху старих речей, почнемо з одягу. Спробуйте повісити його на свіжому повітрі на деякий час. Також можна використовувати спеціальні засоби для видалення запаху або просто вивісити речі в приміщенні, де гарна циркуляція повітря — наприклад, на балконі.

Інші робочі методи:

  • провітрюйте квартиру регулярно, щоб прибрати старий запах;
  • щоб свіже повітря могло циркулювати, відкривайте міжкімнатні двері та всі вікна;
  • використовуйте освіжувачі повітря, природні ароматизатори — лаванду, каву, цитрусові.

Щоб повітря стало чистішим швидше, у боротьбі зі старечим запахом у квартирі використовуйте очищувачі повітря та зволожувачі. Наприклад, якщо зробити тотальне провітрювання не дозволяє погода.

Як прибрати запах старості у квартирі — перелік дій

Що стосується "бабусиного запаху", то тут важливо застосувати комплексний підхід. Крім провітрювання та використання освіжувачів обов’язково перевірте старі меблі та текстиль – швидше за все, вони й будуть джерелом.

Вам знадобиться:

  • обробити всі подібні предмети у квартирі мийним засобом для меблів;
  • випрати з кондиціонером усі речі, штори, тюль;
  • протерти зсередини очищувачем усі поверхні шаф, ящиків;
  • здати в хімчистку ковдри, подушки та покривала;
  • вимити підлогу водою з оцтом і навіть протерти таким розчином шпалери.

На жаль, у деяких випадках може допомогти лише оновлення інтер’єру. Якщо запах в’ївся надто глибоко, знадобиться кілька тижнів або навіть місяців безперервного провітрювання, а це навряд чи буде можливим.

Раніше ми докладно розповіли, як потрібно обробляти шафи. Як позбутися запаху старих речей у шафі, дізнайтеся за вказаним посиланням.