Позбутися неприємного запаху та обробляти ззовні: як правильно доглядати за взуттям взимку

Читать на русском
Автор
1241
Через промокання ніг кількість бактерій збільшується
Через промокання ніг кількість бактерій збільшується. Фото pexels.com

Восени та взимку взуття потребує більшого догляду

Кожну пару взуття треба регулярно чистити, захищати від впливу зовнішніх чинників, таких як сніг та дощ, а також від розмноження бактерій всередині самого взуття. Аби в зимовому взутті не було запаху, рекомендують використовувати різні засоби по догляду за ногами та не забувати регулярно їх мити.

Окрім цього бренд Timberland рекомендує не забувати про можливість використання дезодоранту для взуття. Є також кілька народних засобів, наприклад, сода на ніч. Чайна ложка харчової соди в тонкій бавовняній тканині, наприклад шкарпетці, зав'язується та кладеться всередину черевика на ніч — має вбрати запах. Також рекомендують використовувати заморозку для взуття, завдяки властивості низьких температур вбивати бактерії. Бренд радить помістити черевик в пластиковий пакет, герметично закрити та засунути в морозилку на кілька годин.

Якщо ж ваше взуття пахне цвіллю та затхлістю, то з нього перш за все треба видалити вологу — його треба помити, додавши пару чайних ложок харчової соди і спробувати дезінфекційний спрей. Також неприємний запах можна видалити додавши до спрею ефірні олії, зокрема чайного дерева.

Для того, щоб взуття взимку мало гарний вигляд треба регулярно чистити, але такою щіткою яка не дряпає і не протирає матеріал. Аби взуття повноцінно могло висохнути самотужки після кожної носки не носіть одну і ту пару взуття два дні поспіль. Це допоможе зменшити накопичення бактерій.

Також на зовнішньому вигляді взуття гарно позначиться використання захисних засобів від вологи і не дозволить проникнути їй всередину взуття. Є кілька варіантів. Наприклад, для нубуку або замші зазвичай використовують водовідштовхувальні спреї. Для захисту шкіряних черевиків та чоботів можна використовувати водонепроникні воски. Варто ретельно обробити місця стиків та швів, тоді ви будете більш захищені від вологи.

Раніше "Телеграф" розповідав, яким чином можна підготувати своє взуття до ковзкої зими та осені. Є різні способи зробити взуття менш слизьким, більшість з яких витримують усього кілька днів, однак вони не шкодять взуттю.