Смартфон раптом почав "гальмувати": розкриваємо таємну функцію, яка рятує ситуацію

Читать на русском
Автор
10967
Ваш смартфон потрібно оглядати час від часу
Ваш смартфон потрібно оглядати час від часу. Фото Телеграф

Часто смартфон починає гірше працювати через банальну відсутність догляду

Всім знайома ситуація, коли смартфон, що раніше працював миттєво, раптом починає "тормозити". Іноді ще глюки супроводжуються швидким розряджанням батареї. Ми розповімо про секретну функцію, яка може реанімувати швидкість вашого пристрою.

Чому смартфон сповільнюється

Перед тим, як перейти до самого лайфхаку, давайте розберемося, чому смартфони можуть сповільнити свою роботу. Перше і, мабуть, найбільш очевидне — це переповненість пам'яті. Старі фотографії, додатки, якими ви не користуєтеся, кешовані дані — все це "забиває" вільний простір. Крім того погіршують його роботу велика кількість фонових процесів. Фонові процеси в смартфоні — це дії, які виконуються додатками, коли вони не активно використовуються користувачем. Це може включати в себе отримання повідомлень, оновлення даних, синхронізацію та інше. Їх можна обмежити або вимкнути.

  • Визначення активних фонових додатків: Перейдіть до налаштувань батареї в смартфоні, щоб побачити, які додатки використовують найбільше енергії. Додатки, які споживають багато заряду в фоновому режимі, можна відслідковувати тут.
  • Обмеження фонової активності: Деякі операційні системи, наприклад, Android, дозволяють обмежити фонову діяльність конкретних додатків. Це може бути корисним, якщо певний додаток використовує надто багато ресурсів.
  • Обмеження автоматичної синхронізації: Додатки для електронної пошти, календаря або контактів часто синхронізуються в фоновому режимі. Якщо це не критично, ви можете встановити ручну синхронізацію або збільшити інтервал синхронізації.
  • Вимкнення фонових послуг місцезнаходження: Деякі додатки використовують ваше місцезнаходження навіть тоді, коли вони працюють у фоновому режимі. Якщо це не необхідно, відключіть цю функцію для конкретних додатків у налаштуваннях пристрою.
  • Оновлення додатків: Переконайтеся, що ваші додатки завжди оновлені. Розробники часто виправляють помилки та оптимізують роботу додатків, що може зменшити їх фонову активність.
  • Перегляд дозволів для додатків: Іноді додатки можуть мати більше дозволів, ніж їм потрібно для нормальної роботи. Перевірте дозволи кожного додатка і відключіть ті, які, на вашу думку, зайві.

Дотримуючись цих порад, ви можете оптимізувати роботу свого смартфона, збільшити тривалість роботи батареї та підвищити загальну продуктивність пристрою. Навіть якщо ваш смартфон працює добре, не зайвим буде проводити профілактичний "огляд" пристрою раз на кілька місяців. Очищуйте від зайвого, оновлюйте програмне забезпечення та слідкуйте за додатками. Так ви зможете забезпечити собі комфортне та швидке користування улюбленим гаджетом.

Нагадаємо, що догляд за вашим смартфоном – ключ до його довголіття. Чистка від забруднень, зокрема, роз'ємів та внутрішніх портів, може збільшити продуктивність пристрою та швидкість зарядки. Тим часом, дотримання декількох простих правил, таких як використання оригінального зарядного пристрою та уникнення перезарядки, може зберегти ваш телефон від пошкоджень і гарантувати йому стабільну роботу на протязі років.